STOLARSTWO

Warsztat Stolarstwo – podstawy. Etap 1, Etap 2.  Warsztat – Zrób deskę do krojenia.

EKOSTOLARKA

Warsztat Ekostolarka – spawanie / obróbka drewna. Etap 1, Etap 2.

DLA DZIECI

Warsztat Stolarski dla dzieci.

DLA GRUP

Warsztaty dla grup zorganizowanych. Wydarzenia integracyjne.

INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne w naszej stolarni.

ONLINE

Kursy online.

WARSZTATY STOLARSTWO

Warsztat Stolarstwo - podstawy. Etap 1

Warsztat, na którym samodzielnie stworzysz przedmiot codziennego użytku, poznając przy tym podstawowe zagadnienia z zakresu stolarstwa. Poznasz przebieg procesu od tarcicy (drewno niestrugane) do gotowego wyrobu, który zabierzesz ze sobą do domu.
Nauczysz się używać zarówno podstawowych narzędzi ręcznych, wielu elektronarzędzi oraz niektórych maszyn stolarskich. Zdobędziesz wiedzę na temat drewna oraz technik impregnacji.
Poziom warsztatu jest dostosowany dla osób początkujących jak i średnio zaawansowanych.

1

Warsztat Stolarstwo - podstawy. Etap 2

Warsztat, podczas którego wchodzimy w szczegóły obróbki drewna, pod kątem rozkroju oraz klejenia. Jest to zazwyczaj początkowy etap produkcji mebli drewnianych, schodów, parapetów i innych elementów z drewna.
Poznasz proces od tarcicy do gotowego blatu. Praktyczne zajęcia na maszynach stolarskich oraz poznanie alternatyw dla tych maszyn

warsztaty plenerowe, gdzie chętni mogą przyłączyć się do tworzenia razem z nami.

1

Warsztat - Zrób deskę do krojenia.

Warsztat, podczas którego samodzielnie wykonasz deskę kuchenną. W części praktycznej zajęć poznasz różne urządzenia i elektronarzędzia, które pomogą Ci wykonać deskę spełniającą Twoje wymagania. Podczas warsztatu dowiesz się również jak dobierać drewno pod kątem jego zastosowania. Poruszymy też temat impregnacji. Wykonane deski zabezpieczymy produktem, który może mieć kontakt z żywnością.

1

WARSZTATY EKOSTOLARKA

1

Warsztat Ekostolarka - spawanie / obróbka drewna. Etap 1

Warsztat, na którym samodzielnie stworzysz stolik kawowy z plastra dębu z metalowymi nogami typu 'hairpin legs’ , poznając przy tym podstawowe zagadnienia z zakresu stolarstwa oraz podstawową wiedzę z zakresu metaloplastyki.
Nauczysz się używać zarówno narzędzi ręcznych jak i elektronarzędzi. Zdobędziesz wiedzę na temat drewna i stali oraz technik impregnacji. Poziom warsztatu jest dostosowany dla osób początkujących jak i średnio zaawansowanych.

1

Warsztat Ekostolarka - spawanie / obróbka drewna. Etap 2

Warsztat, podczas którego poznasz kolejną metodę spawania. Nauczysz się fornirowania oraz obróbki fornirowanej płyty. Przedmiotem który wykonasz może być stolik na laptopa lub kwietnik. Istnieje możliwość wykonania konstrukcji pod blat, który możesz zrobić podczas warsztatów Stolarstwo – Etap 2.

1

WARSZTATY DLA DZIECI

Black Gold Foil New Year Party Invitation Facebook Post

Warsztat Stolarski dla dzieci

Każdy uczestnik zajęć będzie mógł wykreować, a następnie stworzyć przedmiot bazując na podstawowych materiałach, takich jak deski, kantówki czy wałki, które otrzymacie w naszej pracowni.
Możecie również skorzystać z gotowych projektów i stworzyć karmnik dla ptaków, domek dla nietoperzy lub hotel dla pszczół.
Do Waszej dyspozycji będą podstawowe narzędzia ręczne oraz niektóre elektronarzędzia takie jak szlifierki czy wkrętarki.

WARSZTATY DLA GRUP

Wide angle view at group of contemporary carpenters discussing project in woodworking shop, copy space

Warsztaty dla grup zorganizowanych. Wydarzenia integracyjne. Warsztaty dla firm.

Jesteśmy gotowi stworzyć dopasowany do Państwa potrzeb warsztat, będący świetną formą integracji pracowników, budowania współpracy czy zaufania w zespole.
Warsztat plenerowe. Aby wyjść z naszymi działaniami poza mury pracowni i dotrzeć do większej grupy odbiorców zaangażowaliśmy się w organizowanie warsztatów w plenerze.

Wide angle view at group of contemporary carpenters discussing project in woodworking shop, copy space

WARSZTATY INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne w naszej stolarni.

Jeśli marzysz o samodzielnym wykonaniu mebli do własnego domu, albo myślisz o odnowieniu starego mebla. A może zawsze chciałaś / chciałeś spróbować pracy z drewnem? Mamy coś dla Ciebie. Proponujemy Ci skorzystanie z indywidualnych zajęć z zakresu stolarstwa oraz metaloplastyki. Wielu z uczestników naszych warsztatów stacjonarnych przy okazji spotkania się z nami konsultuje własne projekty. Bardzo dobrze wiemy z jakimi problemami mierzą się osoby początkujące. Zdajemy sobie sprawę jak wiele może być pytań, ponieważ na co dzień pracujemy razem z Wami. Przez lata prowadzenia warsztatów spotkaliśmy się z wieloma osobami – zarówno zaczynającymi tę przygodę jak i takimi które pierwsze realizacje mają dawno za sobą.

KURSY ONLINE

DIY lampa online

Warsztat online - zrób lampę.

Jeśli interesujesz się tworzeniem mebli i akcesoriów, które Cię otaczają lub ciekawi Cię jak powstaje drewniana lampa z naszej oferty przygotowaliśmy dla Ciebie coś fajnego. Warsztat online, w którym pokażę Ci proces tworzenia drewnianej lampy.

DIY lampa online
Skilled furniture maker sanding a wooden chair on a workbench while working alone in his large woodworking shop

Renowacja mebli - warsztat online na żywo.

Warsztat podczas którego uczestnicy dokonują renowacji starego mebla, bez wychodzenia z domu. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Uczestnicy łączą się z prowadzącym za pomocą aplikacji zoom.

  • Brak produktów w koszyku.